تورهای طبیعت گردی هایپرشیا

خانه خدمات ویژه ویزا

تمدید ویزای ایران

اگر مسافر خارجی شما تمایل دارد مدت زمان بیشتری در ایران اقامت داشته باشد و به فکر تمدید ویزای ایران‎اش است، این مطلب می‌تواند برای شما مفید باشد.

 ویزای ایران یکبار ورود است و مسافر می‎تواند به مدت 30 روز در ایران اقامت داشته باشد. گردشگران (توریست‎ها) و افرادی که به منظور انجام امور تجاری، بازرگانی یا اداری به ایران سفر کرده‎اند می‎‌‎توانند شخصا، به همراه پاسپورت و ویزای ایرانشان به پلیس اتباع خارجی مراجعه کنند و نسبت به تمدید ویزایشان اقدام کنند. توجه به این نکته ضروری است که تصمیم نهایی در خصوص تمدید یا عدم تمدید ویزا، طبق نظر  پلیس اتباع خارجه است. برای تمدید ویزا، مهمان شما باید شخصا به پلیس اتباع خارجی مراجعه کند. شما می‎توانید در صورت امکان، مهمانتان را در پروسه تمدید ویزا همراهی کنید و در پر کردن فرم‎ها و واریز وجه ویزا راهنماییش کنید.

  • آیا مسافر شما ویزای توریستی ایران دارد؟

اگر مسافر شما بمنظور توریستی، گردشگری به ایران آمده و ویزای 30 روزه ایران دارد، می‎تواند نسبت به تمدید آن برای 30 روز دیگر اقدام کند. اما اگر مسافر شما ویزای 15 روزه فرودگاهی ایران دارد، ممکن است ویزایش تنها برای 15 روز دیگر تمدید شود.

  • آیا مسافر شما ویزای تجاری ایران دارد؟

اگر مسافر شما برای انجام امور تجاری، بازرگانی یا اداری به ایران آمده و قصد دارد ویزایش را تمدید کند باید به همراه مدارک لازم، شخصا به پلیس اتباع خارجه مراجعه کند. ویزای تجاری (کاری) ایران برای اتباع خارجی با همکاری پلیس اتباع خارجی و وزارت کار و رفاه اجتماعی (دپارتمان اتباع خارجی) قابل تمدید است. درخواست تمدید ویزا برای متقاضی، باید از جانب یک میزبان ایرانی باشد.

پروسه تمدید ویزا را زود آغاز کنید

اگر قصد تمدید ویزا را دارید، بهتر است 1-3 روز باقی مانده به اتمام تاریخ ویزا پروسه تمدید ویزا آغاز شود. ویزای ایران در شهرهای بزرگ ایران مثل تهران، اصفهان، شیراز، مشهد و تبریز قابل تمدید است. دفاتر پلیس اتباع خارجی از روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:30 صبح تا 2 ظهر باز هستند. این دفاتر معمولا شلوغ هستند بنابراین بهتر است برای اینکه پروسه تمدید ویزا سریع‌تر انجام شود، حتما صبح به این دفاتر مراجعه کنید. در صورت امکان، مهمانتان را در پروسه تمدید ویزا همراهی کنید و در پر کردن فرم‎ها و واریز وجه ویزا راهنماییش کنید.

مدارک مورد نیاز جهت تمدید ویزا

1- دو قطعه عکس 6*4

2- پر کردن فرمهای درخواست تمدید ویزا

3- کپی صفحات پاسپورت و ویزای ایران مسافر

4- تمبر ورودی

5- پرداخت مبلغ تمدید ویزا (350.000 ریال به اضافه تقریبا 50.000 ریال برای خرید پوشه و هزینه فوتوکپی‎ها)

نکته: برای خانم‌ها عکس باید با روسری گرفته شود.

به غیر از موارد ذکر شده، ممکن است از مهمان شما در خصوص دلیلش برای تمدید ویزا نیز سوال شود. در این صورت اگر قصد فرد ایرانگردی است، باید توضیح دهد که قصد دارد چه جاذبه‌هایی را ببیند و اگر مسافر بمنظور تجاری در ایران است، باید دلایل کاری تمدید ویزایش را توضیح دهد. در بعضی از دفاتر پلیس اتباع خارجی دستگاه فوتوکپی موجود است. نکته مهم اینکه هزینه تمدید ویزا باید در بانک ملی پرداخت شود و رسید پرداخت به همراه با مدارک لازم ارائه کردد. اگر پروسه دریافت ویزا زود آغاز شود، ممکن ویزای مهمانتان همان روز تمدید شود. این پروسه معمولا بین 1-4 ساعت طول خواهد کشید. در غیر این صورت تا آماده شدن ویزا، پاسپورت مهمانتان را نزد اداره پلیس اتباع خارجه خواهد ماند.

شرایط ویزای صادر شده

در صورت موافقت پلیس اتباع خارجی ویزای توریستی یا تجاری  مهمان شما تا 30 روز دیگر نیز قابل تمدید خواهد بود. یعنی در مجموع مهمان شما تا 60 روز می‎تواند در ایران اقامت داشته باشد. ویزای ایران ممکن است برای بار دوم نیز تمدید شود. در صورت توافق پلیس اتباع خارجی مهمان شما می‌توانند برای مدت 90 روز نیز در ایران اقامت داشته باشند. لازم به ذکر است که تمدید ویزا تا سقف 90 روز به نسبت سخت‌تر خواهد بود.

آدرس پلیس اتباع خارجی: تهران، خیابان مطهری، نبش خیابان کوه نور

نکته: در صورتی که مهمان شما ویزا 15 روزه فرودگاهی ایران دارد، در صورت توافق، تنها 15 روز دیگر تمدید خواهد شد.

نسخه انگلیسی صفحه تمدید ویزا: Extension of Iran Visas

کسری یزدان پژوه 1396/09/27

 
فرم ارسال نظرات

تورهای مرتبط

Copyright © 2018 Hipersia. All rights reserved.