تورهای طبیعت گردی هایپرشیا

خانه خدمات ویژه ویزا ویزای کشورهای خارجی

[رای: 2 میانگین: 5.0/5]
لطفا امتیاز دهید!
ویزای اتریش
ویزای اتریش

اتریش یکی از کشورهای اروپای مرکزی است که لقب مهد تمدن معماری و موسیقی جهان را به خود اختصاص داده است. اگر قصد سفر به کشور اتریش را دارید، برای اطلاع از چگونگی دریافت ویزای اتریش، با ما همراه باشید.

ویزای اتریش

کشور اتریش با قرارگیری رشته‌کوه‌های معروف آلپ در این منطقه بهشت اسکی بازان دنیا و علاقمندان به این رشته ورزشی است. البته اسکی تنها دلیل سفر کردن به اتریش نیست و جاذبه‌های فراوان این کشور از طبیعت کوهستانی و منحصر بفرد آن تا معماری زیبای اروپایی و از همه مهم‌تر امنیتی که در این کشور حکفرماست گردشگران بسیاری را به این کشور جذب می‌کند.

برای ورود به کشور اتریش لازم ویزای شنگن دریافت کنید، با ما همراه باشید تا از چگونگی دریافت ویزای شنگن اتریش و شرایط دریافت ویزای این کشور مطلع شوید. 

 

چه مدارکی برای ویزای اتریش نیاز است؟ 

ویزای توریستی اتریش برای کسانی است که با هدف گردشگری وارد کشور اتریش می‌شوند. بنابراین این نوع ویزا به مسافر اجازه‌ی کار یا اقامت بیشتر از مدت زمان اعتبار ویزا را نمی‌دهد. برای گرفتن ویزای توریستی اتریش لازم است که مدارک زیر را آماده کنید:

 

 1. تکمیل فرم درخواست ویزای اتریش
 2. دو قطعه عکس 4.5*3.5 که در شش ماه اخیر گرفته شده باشد
 3. اصل گذرنامه متقاضی با اعتبار حداقل 3 ماه بیشتر از اعتبار ویزای درخواستی، دارای حداقل 2 صفحه خالی و از صدور آن بیش از 10 سال نگذشته باشد.
 4. کپی صفحه مشخصات گذرنامه و تمام صفحات ویزای شنگن که در گذشته دریافت شده
 5. گواهی اشتغال به کار در سربرگ رسمی شرکت، امضا و مهر شده، با ذکر زمان استخدام، حقوق ماهیانه و عنوان شغلی (اصل نامه به همراه ترجمه آلمانی)
 6. بیمه درمانی خارج از کشور، دارای اعتبار برای کل مدت درخواست ویزا و تمامی کشورهای حوزه شنگن و با حداقل پوشش 30.000 € و دارای قرارداد بازگشت بیمار به کشور مبدا. شرایط و پوشش بیمه باید بر روی بیمه نامه ذکر شده باشد (پوشش: بازپرداخت هزینه‌های پزشکی، مراقبت فوریت‌های پزشکی، معالجه اورژانسی در بیمارستان و نقل و انتقال جنازه در صورت فوت).
 7. رزرواسیون قطعی هتل
 8. رزرواسیون پرواز
 9. گواهی تمکن مالی بهمراه گردش سه ماهه آخر حساب بانکی
 10. کپی از اسناد و مدارک مالی و دارایی ها (در صورت وجود) به عنوان مثال: فتوکپی سند ملکی و یا سند خودرو
 11. پرداخت هزینه روادید معادل 110 یورو برای بزرگسالان
  • 70 یورو برای کودکان بین 12 تا 6  سال

 

هزینه روادید اتریش معادل 110 یورو است.

 

 

 توجه داشته باشید که: 

 • تمامی هزینه‌ها غیر‌قابل بازگشت است.
 • مسافرینی که به سن قانونی نرسیده و به تنهایی قصد سفر دارند: ارائه رضایت نامه محضری والدین یا ولی قانونی و یا حکم دادگاه به همراه ترجمه آن به زبان آلمانی الزامی می‌باشد.
 • سفارت این حق را برای خود محفوظ میداند که در موارد خاص، علاوه بر مدارک فوق، مدارک دیگری را نیز از متقاضی مطالبه نموده و/یا متقاضی را برای انجام مصاحبه تکمیلی به سفارت دعوت نماید.
 • کلیه مدارک می بایست به زبان آلمانی ترجمه شوند.
 • درخواست ویزای اتریش حداکثر سه ماه پیش از آغاز سفر برنامه ریزی شده قابل ارائه می باشد. سفارت توصیه میکند درخواست ویزا حداکثر 4 هفته پیش از آغاز سفر برنامه ریزی شده ارائه شود.
 • لطفا توجه داشته باشید که با توجه به حداقل زمان بررسی درخواست که فوقا به آن اشاره شد، نمی‌توانیم تاریخ مشخصی را جهت بازگرداندن گذرنامه ها تضمین کنیم.
 • بمنظور جلوگیری از هرگونه مشکلی، توصیه می شود مدارک کامل خود را حداقل سه هفته قبل از تاریخ عزیمت تکمیل نمایید.

 

 مراحل دریافت ویزای اتریش    

 

 1. تکمیل مدارک و پر کردن فرم ویزا
 2. تماس با سفارت اتریش جهت بررسی باز بودن و وقت مراجعه
 3. مراجعه به سفارت اتریش جهت ارائه مدارک و مبلغ ویزا 
 4. انتظار جهت صدور ویزا
 5. صدور ویزا و گرفت ویزا از سفارت
 

 

 

اطلاعات بیشتر:

سفارت اتریش در تهران کجاست؟

واحد پول کشور اتریش چیست؟

 

   

1400/05/22

 
برچسب‌ها: ویزااتریش
فرم ارسال نظرات

تورهای مرتبط

Copyright © 2022 Hipersia. All rights reserved.