تورهای طبیعت گردی هایپرشیا

خانه وبلاگ نکات سفر سایر نکات

شرایط قرارداد تورهای داخلی اختصاصی

موضوع قرارداد:

 • موضوع این قرارداد تعیین حدود و وظایف و مسئولیت‌های طرفین قرارداد برای انجام مسافرت می‌باشد.

شرح خدمات:

 • خدمات، نرخ و زمان سفر بر اساس صفحه اصلی قرارداد بوده که این شرایط به آن ضمیمه می‌باشد.

طرفین قرارداد:

 • ثبت‌نام کننده، نماینده تام‌الاختیار افرادی است که از جانب آنها اقدام به ثبت‌نام در سفر نموده و ازاین‌پس، مسافر نامیده می‌شود. مشخصات فردی افراد ثبت‌نام‌شده در صفحه اصلی قرارداد درج شده که این شرایط به آن ضمیمه شده است.
 • دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری گشتهای پرواز شیا با شماره مجوز 3329/126/932 مورخ 28/02/1393 صادره از اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران که ازاین‌پس کارگزار نامیده می‌شود.

شرایط قرارداد:

 1. این پیوست می‌تواند به‌صورت دستی تهیه شود و یا به‌صورت الکترونیک توسط مسافر یا نماینده او از طریق تارنمای اختصاصی کارگزار تأیید و با پرداخت الکترونیک، خدمات مندرج در قرارداد برای شرکت‌کنندگان خریداری شود.
 2. امضاء قرارداد یا خرید تور به‌صورت الکترونیک از طرف مسافر یا نماینده وی، به‌منزله مطالعه دقیق مشخصات سفر، آگاهی کامل از مفاد قرارداد، شرایط ابطال سفر و اطلاع از کلیه لوازم ضروری و شخصی مورد نیاز سفر بوده و کلیه مسئولیت‌های ناشی از عدم توجه به مفاد این پیوست متوجه مسافر خواهد بود.
 3. درصورتی‌که مسافر به هر دلیل برای سایر مسافرین، سرپرست گروه، راهنمایان محلی و کلاً کسانی که در اجرای گشت نقش دارند، مزاحمتی ایجاد نماید و یا مرتکب اعمال خلاف شئونات و قوانین جمهوری اسلامی و یا ارزش‌های فرهنگی و بومی شود، سرپرست گروه موظف است برحسب مورد تصمیم لازم را در خصوص این مسافر اخذ نموده و مراتب را جهت ضبط به کارگزار گزارش نماید.
 4. درصورتی‌که مقامات انتظامی یا مسئولین محلی به هر دلیلی از ورود مسافر به مقصد ممانعت کنند، مسافر ملزم به تبعیت از دستورات بوده و هیچ‌گونه مسئولیتی بر عهده کارگزار نخواهد بود.
  1. تبصره 1: در صورت بروز این اتفاق، نماینده کارگزار (راهنما) در صورت داشتن زمان لازم، مجاز به جابجایی سفر بوده و مسافر ملزم به تبعیت از راهنما خواهد بود.
 5. در صورت بروز هرگونه اختلاف بین طرفین قرارداد، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مرجع رسیدگی می‌باشد و آراء صادره مورد توافق طرفین خواهد بود.

هتل و اقامت:

 1. در صورت اقامت در هتل، قیمت هر گشت بر اساس اتاق 2 نفره تنظیم می‌شود. در صورت استفاده از اتاق یک‌نفره، مابه‌التفاوت قیمت اتاق دریافت خواهد شد.
  1. تبصره 2: در اکثر هتل‌ها، تخت سوم در اتاق‌های 3 تخته از نوع سفری و یا کاناپه تاشو بوده که موقتاً در اتاق 2 تخته گذاشته می‌شود.
  2. تبصره 3: ساعت تحویل اتاق‌های هتل به هنگام ورود ساعت 14 و تخلیه ساعت 11 صبح بوده که مسافر موظف به رعایت آن است. تحویل و تخلیه اتاق قبل و بعد از ساعات اعلام شده تابع قوانین هتل بوده و هزینه‌های احتمالی بر عهده مسافر است.
 2. استفاده از خدمات هتل از قبیل مواد خوراکی و نوشیدنی، خشک‌شویی و... تابع قوانین هتل بوده و پرداخت هزینه‌های انجام شده به‌عهده مسافر است.
 3. مسئولیت تأخیر، کنسلی، سرویس داخلی در سفرهای هوایی، ریلی،‌ دریایی و جاده‌ای و همچنین مسائل فنی مربوط به وسایل نقلیه موجود در برنامه سفر، به‌عهده شرکت یا سازمان مربوطه است.
 4. درخصوص امور مربوط به پروازهای هوایی با توجه به مقررات حمل و نقل هوایی که در تاریخ 12 اکتبر 1929 در ورشو به امضاء رسیده است و نیز اصلاحیه پیمان مزبور که در تاریخ 28 سپتامبر 1995 در لاهه تصویب شده و همچنین مقررات مربوط به سازمان هواپیمایی کشوری عمل خواهد شد.

تعهدات مسافر:‌

 1. همراه داشتن شناسنامه عکس‌دار و کارت ملی در تمامی سفرهای داخلی الزامی است.
 2. مسافر یا نماینده ایشان موظف است در هنگام ثبت‌نام، مشخصات فردی خود و همراهان را به‌طور صحیح و کامل ذکر نماید. بدیهی است عواقب بروز هرگونه مشکلی که به‌علت مغایرت در ثبت مشخصات مسافر ایجاد شود، متوجه مسافر و یا نماینده وی بوده و کارگزار در این رابطه هیچ‌گونه مسئولیتی نخواهد داشت.
 3. مسئولیت مراقبت از فرزندان، اموال و مدارک شخصی به‌عهده مسافر بوده و در صورت مفقود شدن آن هیچ نوع مسئولیتی متوجه کارگزار و راهنما نخواهد بود.
 4. مسافر موظف است در ساعات اعلام شده در برنامه‌های گشت شرکت نموده و در صورت عدم حضور به‌موقع به هنگام حرکت تور، شخصاً متعهد قبول مشکلات احتمالی و پرداخت هزینه‌های مربوطه جهت پیوستن به گروه و ادامه برنامه تور خواهد بود و کارگزار مربوطه هیچ‌گونه مسئولیتی در این خصوص نخواهد داشت. زمان انتظار برای ترانسفر مسافران در فرودگاه حداکثر 45 دقیقه می‌باشد.
 5. در صورت افزایش و یا تغییر نرخ حاصله در قیمت گشت، اعم از افزایش نرخ بلیت، هتل و سایر خدمات، با ارایه مدارک مستند از سوی کارگزار، مسافر موظف به پرداخت مابه‌التفاوت اعلام‌شده به کارگزار می‌باشد.
  1. تبصره 4: چنانچه مسافر شرایط مندرج در ماده فوق را نپذیرد موظف به پرداخت هزینه ابطال مطابق با «جدول شماره 1» خواهد بود.
 6. هزینه‌های اضافی و خارج از برنامه گشت به‌عهده مسافرین می‌باشد که لازم است در زمان اجرای گشت نسبت به پرداخت آن اقدام شود.
 7. در صورت وارد نمودن خسارت به هتل‌ها، رستوران‌ها، اماکن و وسایط نقلیه توسط مسافر، وی شخصاً مسئول پرداخت خسارت می‌باشد.
 8. هرگونه هزینه و خسارت در طول سفر که به دلایل تبعیت نکردن از دستورات راهنما، گشت‌های خارج از خدمات کارگزار و یا عدم استفاده از لوازم ضروری شخصی هر سفر (مندرج در صفحه ویژه هر سفر در تارنمای اختصاصی کارگزار) به‌وجود آید تماماً متوجه مسافر خواهد بود.
 9. مسافر موظف است به هنگام ثبت‌نام معادل 50% هزینه کل تور را در قبال اخذ رسید پرداخت و تا 48 ساعت قبل از حرکت تور، ‌الباقی هزینه تور را تسویه نماید.

 

تعهدات کارگزار:

 1. کارگزار موظف است نرخ و کلیه برنامه‌های خدمات گشت را به‌صورت بروشور، کتبی و یا در تارنمای اختصاصی خود به مسافر اعلام نماید. درصورتی‌که برنامه ارایه شده توسط کارگزار در طول سفر عیناً به اجرا گذاشته نشود، مسافر مجاز است موارد را با ارایه دلایل مستدل به کارگزار اعلام نموده و کارگزار موظف به جلب رضایت مسافر است.
  1. تبصره 5: در صورت وقوع هرگونه پیشامد غیرمنتظره از قبیل شرایط فوق‌العاده جوی، جنگ، شورش و مشکلاتی که از کنترل کارگزار خارج بوده و سبب ابطال یا تغییر برنامه گشت و یا مسافر شود مسئولیتی متوجه کارگزار نخواهد بود.
 2. در صورت عدم امکان رزرو هتل مندرج در این قرارداد، کارگزار موظف به رزرو هتلی با همان درجه و کیفیت می‌باشد.
 3. کارگزار موظف است در گشت‌ها، از راهنمای مورد تایید سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استفاده نماید.
 4. کارگزار موظف است بیمه مسئولیت مدنی را بر طبق مندرجات این قرارداد در مورد مسافر اعمال نماید.
  1. تبصره 6: در صورت بروز هرگونه حادثه‌ای در طول سفر، مسافر باید بر اساس شرایط بیمه تحت پوشش اقدام نماید. در این خصوص کارگزار همکاری لازم را به عمل خواهد آورد.
  2. تبصره 7: در صورت بروز هرگونه حادثه که منجر به خسارت جسمانی در طول سفر گردد، مسافر خود موظف به پرداخت هزینه‌های امداد و نجات و درمان می‌باشد. بدیهی است مسافر می‌تواند پس از طی مراحل قانونی و پزشکی با دریافت گزارش از کارگزار به شرکت بیمه مراجعه و طبق تعرفه‌های بیمه اقدام به دریافت خسارت نماید. در خصوص هزینه‌های درمانی مازاد بر بیمه هیچ‌گونه مسئولیتی متوجه کارگزار نخواهد بود.
  3. تبصره 8: در صورت درخواست مسافر برای اعمال بیمه‌های تکمیلی و حوادث، کارگزار باید با دریافت هزینه آن از مسافر، نسبت به صدور بیمه‌های درخواستی اقدام نماید.

نرخ و شرایط ابطال گشت‌ها توسط مسافر:‌‌

 • تبصره 9: در ثبت‌نام‌های گروهی فقط فردی که به نمایندگی از سوی مسافران اقدام به ثبت‌نام و عقد قرارداد نموده مجاز به مراجعه به کارگزار جهت پیگیری، ابطال و یا دریافت وجوه پرداختی می‌باشد و سایر مسافرین در این خصوص مجاز به مراجعه به کارگزار نمی‌باشند.
 • تبصره 10: در صورت چارتر (دربست) بودن محل اقامت، بلیط هواپیما و یا قطار جرایم ابطالی با ارایه مدارک بر اساس مقررات مربوطه اخذ خواهد شد.
 • تبصره 11: جریمه کنسلی از قیمت نهایی شامل هر فرد ثبت‌نام شده محاسبه و کسر می‌گردد.
 • تبصره 12: درصورتی‌که وسیله نقلیه مورد استفاده در سفر هواپیما یا قطار باشد، علاوه بر مبالغ درج شده در «جدول شماره 1»، جریمه ابطال بلیط هواپیما یا قطار نیز دریافت خواهد شد.

جدول شماره 1: جریمه کنسلی گشت‌های داخلی

گشت‌های عادی

گشت‌های نوروزی*

زمان ابطال توسط مسافر

درصد جریمه

زمان ابطال توسط مسافر

درصد جریمه

از زمان ثبت‌نام تا 30 روز قبل از سفر

5%

از زمان ثبت‌نام تا 30 روز قبل از سفر

5%

از 29 تا 15 روز قبل از سفر

10%

از 29 تا 25 روز قبل از سفر

30%

از 14 تا 7 روز قبل از سفر

20%

از 24 تا 20 روز قبل از سفر

35%

از 6 تا 3 روز قبل از سفر

25%

از 19 تا 10 روز قبل از سفر

40%

از 2 تا 1 روز قبل از سفر

50%

از 9 تا 6 روز قبل از سفر

45%

از 24 تا 12 ساعت قبل از سفر

70%

از 5 تا 2 روز قبل از سفر

70%

از 12 ساعت قبل و یا عدم حضور در سفر

90%

از 2 روز قبل و یا عدم حضور در سفر

90%

 

 

* گشت‌های نوروزی گشت‌هایی هستند که در فاصله زمانی 25 اسفند لغایت 15 فروردین سال بعد برگزار می‌گردد.

کسری یزدان پژوه 1395/05/30

 
فرم ارسال نظرات
Copyright © 2019 Hipersia. All rights reserved.