تورهای طبیعت گردی هایپرشیا

خانه تورهای خارجی اروپا شرقی

وین

سفر 13 روزه

از 11,990,000 تومان + 3,290 یورو

کد: 12733

برگزار شده‌است
درباره سفر

اولین شهری که میزبان ماست، شهر زیبای بوداپست است. در بوداپست از قلعه بودا و پل معلق چِین دیدن خواهیم کرد. در ادامه این سفر به شهر وین خواهیم رفت و از کلیسای سن اشتفان دیدن می‌کنیم. حالا نوبت به شهر پراگ در جمهوری چک می‌رسد. در پراگ از قصر لدنیس، پل چارلز و ساعت نجومی پراگ دیدن میکنیم. آخرین شهری که انتظار میزبانی ما را می‍کشد، برلین است. در برلین از دروازه براندنبورگ، ساختمان رایشتاگ و بقایای دیوار برلین دیدن خواهیم کرد.

در این تور 13 روزه، 3 شب در بوداپست، 3 شب در وین، 3 شب در پراگ و 3 شب در برلین اقامت خواهید داشت.

 

 • تاریخ حرکت: 28 اسفند 1398، 1 فروردین 1399
 • مسیر سفر: تهران - استانبول - بوداپست (هوایی)، بوداپست (3 شب)، بوداپست - براتیسلاو - وین (زمینی)، وین (3 شب)، وین - لدنیس - پراگ (زمینی)، پراگ (3 شب)، پراگ - درسدن - برلین (زمینی)، برلین (3 شب)، برلین - استانبول - تهران (هوایی).

جاذبه‌ها

 • شهر بوداپست:
  بازدید از میدان قهرمانان، تپه گلرت، ساختمان پارلمان، سنگر ماهیگیر، پل چین

 • شهر وین:
  بازدید از قصر بِلِودِر، قصر شونبرون، ساختمان اپرا، میدان سن استفان، کلیسای سن استفان و پارلمان وین

 • شهر پراگ:
  بازدید از محله قدیمی شهر، ساعت نجومی، قلعه و قصر پراگ، پل چارلز و کلیسای سن ویتوس

 • شهر برلین:
  بقایای دیوار برلین، دروازه براندنبورگ، ساختمان رایشتاگ، میدان پوتسدام و محله قدیمی برلین

خدمات

 • بلیط رفت و برگشت هواپیما، پرواز: Turkish Airlines 
 • ترانسفرهای فرودگاهی و زمینی
 • اقامت در هتل ۵ ستاره با صبحانه
 • ویزای شنگن
 • بیمه مسافرتی
 • گشت شهری به همراه تورلیدر فارسی زبان و راهنمای محلی طبق برنامه تور

 

قیمت تور اروپا شرقی  13روزه
درجه هتل هر نفر در اتاق 2 تخته هر نفر در اتاق 1 تخته کودک 11-4 سال با تخت کودک 4-2 سال با تخت کودک زیر دو سال
  به زودی به زودی به زودی به زودی به زودی

برنامه سفر

1

مبدا سفر فرودگاه امام خمینی می‎باشد. پس از گرد آمدن کلیه همسفران و بازنگری مدارک، جهت انجام امور پرواز (دریافت کارت پرواز و تحویل بار) به سمت سالن ترانزیت حرکت می کنیم. از فرودگاه امام خمینی به سمت بوداپست می‌رویم تا پس از کنترل گذرنامه و ویزا و دریافت بار به همراه سایر همسفران و راهنما به هتل محل اقامتمان منتقل شویم. در ابتدا با دریافت کلید اتاق‎ها و استراحتی کوتاه در راستای آشنایی با یکی از زیباترین شهرهای اروپای شرقی، اولین گشت خود را به کمک توضیحات راهنما آغاز می‎کنیم.

2

قدم در گشتی از دیدنی‌های هر دو بخش این شهر یعنی «بودا» و «پست» که توسط رود دانوب از یکدیگر جدا می‌شوند می‎گذاریم و از میدان قهرمانان، سنگر ماهیگیر، تپه گِلِرت، پارلمان بوداپست، پل چِین، خیابان آندارسی و واتزی بازدید می‌کنیم. پس از پایان گشت می‌توانیم به هتل بازگردیم یا وقت بیشتری را در شهر بگذرانیم.

3

به پیشنهاد راهنما راهی یک بازدید هیجان انگیز ازجزیره مارگارت یا یکی از مراکز آب گرم بوداپست می‎شویم. لازم به ذکر است که برنامه های پیشنهادی راهنما، جزو برنامه ثابت تور نبوده و تعیین امکان پذیری و هزینه اجرای آن ها، بر عهده راهنما خواهد بود.

4

امروز، پس از صرف صبحانه و تخلیه اتاق ها، راهی وین می‎شویم و با توقفی چند ساعته در براتسیلاوا وقت می‎گذرانیم. در این گشت کوتاه مدت، راهنمای محلی ما را برای دیدن بخشی از زیبایی‌های این شهر تاریخی که شاخص ترین آنها قلعه براتیسلاوا است همراهی خواهد کرد. در پایان گشت و قبل از حرکت از براتیسلاوا، راهنما فرصتی جهت صرف ناهار در اختیارمان خواهد گذاشت و پس از آن به مقصد وین حرکت خواهیم کرد. پس از ورود به وین، پایتخت هنر و موسیقی، و تحویل گرفتن اتاق ها و کمی استراحت، چند ساعتی زمان داریم تا به گشت در شهر بپردازیم.

5

پنجمین روز سفر با گشتی نیم روز در وین، شهر نبوغ و اندیشه آغاز می‌شود. با حضور راهنمای محلی راهی بازدید از قصر بلودر، ساختمان اپرا، میدان و کلیسای سن استفان و پارلمان وین می‎شویم. پس از گذراندن این گشت چند ساعته دو گزینه برای وقت گذرانی پیش رو داریم: بازگشت به هتل و یا پرسه در خیابان‎های این شهر زیبا.

6

مقصد امروز بازدید از قصر شونبرون است. قصر شونبرون و باغ زیبای آن یکی از کهن‌ترین و دیدنی‌ترین اماکن گردشگری شهر وین است و ما نیز در این بازدید چند ساعته با تاریخچه‌ی این قصر و بخشی از تاریخ سلطنتی اتریش آشنا می‌شویم. در پایان گشت نیز به روال روزهای گذشته این انتخاب را داریم که به هتل باز گردیم یا به گشت و گذار در خیابان‌های شهر بپردازیم.

7

صبح برای بازدبد از پراگ هتل محل اقامتمان را ترک خواهیم کرد، قبل از ورود به پراگ ابتدا از شهر تاریخی لدنیس واقع در جمهوری چک دیدن می کنیم. این گشت شامل بازدید از کاخ لدنیس و بخشی از اطراف آن است که حدود 2 ساعت به طول می‌انجامد. پس از پایان گشت، فرصتی هم برای صرف ناهار در اختیار خواهیم داشت و سپس به سمت پراگ حرکت می کنیم. بعد از ورود به پراگ و تحویل گرفتن اتاق‌ها در هتل و کمی استراحت می‎توانیم به تنهایی و یا به کمک راهنما، شاهد منظره با شکوه شب پراگ در کنار رودخانۀ ولتاوا باشیم و با روحِ پراگ بیشتر آشنا شویم.

8

امروز راهی بازدید از محله قدیمی شهر، قلعه پراگ، ساعت نجومی، پل چارلز و کلیسای سن ویتوس می‎شویم. برای بازدید از پراگ که شهری است تاریخی با بافت قدیمی نیاز به گذر و پیاده‎روی از کوچه‌های باریک با سراشیبی‌ها و پستی و بلندی‌های فراوان است، بنابراین پوشیدن کفش مناسب و راحت توصیه می‌شود. پس از گشت زمان آزاد در اختیار داریم تا از دومین روز اقامتمان در پایتخت زیبای جمهوری چک بیشترین استفاده را ببریم.

9

امروز با وقت گذرانی در یک کافه دنج می‎توانیم خود را به یک فنجان قهوه گرم، مهمان کنیم و با همراهی راهنما گوشه‌های دیگری از زادگاه و محل زندگی فرانتس کافکا را کشف کنیم.

10

امروز برای بازدید از مقصد بعدی یعنی برلین به همراه سایر همسفران هتل پراگ را ترک می‎کنیم. باز هم با میانبری در میانه این سفر زمینی پیش از ورود به برلین چند ساعتی را در شهر درسدن در آلمان می‌گذرانیم و از جاذبه‌های اصلی این شهر مانند کلیسای جامع درسدن دیدن می‌کنیم. با گذراندن دو ساعت در درسدن، راهنما زمانی را برای صرف نهار اختصاص می‌دهد و پس از آن راهی برلین می‌شویم.

11

صبح به هدف بازدید از جاذبه‌هایی مانند بقایای دیوار برلین، دروازه براندنبورگ، ساختمان رایشتاگ، میدان پوتسدام و محله قدیمی برلین هتل را ترک می‌کنیم. پس از پایان گشت، وقت آزاد در اختیارمان خواهد بود تا به انتخاب خود یا با استفاده از پیشنهادهای راهنما نقاط دیدنی بیشتری را ببینیم یا برای استراحت به یکی از کافه های پر جنب و جوش شهر سر بزنیم.

12

در آخرین روز سفر می‎توانیم با استفاده از پیشنهادات راهنما، بیشترین بهره را ببریم. مطمئناً بازدید از موزه پرگامون، سفر به برلین را معنا می‎بخشد. در ادامه می‌توانید برای خرید، سری به برترین مراکز خرید برلین بزنید و برای بازگشت آماده شوید.

13

سرانجام راهی خانه می‎شویم! از برلین راهی فرودگاه تهران می‌شویم، پس از عبور از بخش کنترل گذرنامه و دریافت بار، گذرنامه‌های خود را جهت ارائه به سفارت مجارستان به راهنما تحویل می‌دهیم و با همسفران خداحافظی می‌نماییم، هر چند می‌دانیم این خداحافظی چندان طولانی نخواهد بود زیرا همراه با سایر اعضای تور، برای سفر بعدی با هایپرشیا برنامه‌ریزی کرده‌ایم.

لوازم ضروری

کارت شناسایی
داروهای شخصی
کفش پیاده‌روی

لوازم پیشنهادی

دوربین عکاسی

شرایط سفر

 • طبقه‌بندی: کلاسیک
 • نحوه اجرای سفر: گروهی
 • درجه سختی: 2
 • نیاز به 6 روز مرخصی + 1 روز 5شنبه

امروز 02 مهر 1399

شنبه یک دو سه چهار پنج جمعه
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15

اطلاعات حرکت

زمان حرکت: چهارشنبه 1398/12/28 -

وسیله نقلیه اصلی: هواپیما

وسیله نقلیه محلی: اتوبوس VIP مینی بوس وسیلۀ نقلیه توریستی

کشور مورد بازدید: آلمان اتریش جمهوری چک مجارستان

توضیحات مهم

مدارک لازم:

کلیه مدارک نیاز به ترجمه رسمی به زبان انگلیسی دارند. (بدون نیاز به تائیدیه دادگستری و امور خارجه)

 1. اصل گذرنامه با امضاء، به همراه گذرنامه­‌های قبلی
  • مدت اعتبار حداقل 6 ماه از تاریخ ورود و داشتن دو صفحه سفید روبه‌روی هم
  • ارائه گذرنامه جداگانه برای هر نفر الزامی است.    

 2. 3 قطعه عکس 4.5* 3.5 رنگی، تمام رخ با زمینه سفید، کاملاً از روبه‌رو، بدون لبخند، بدون عینک، گردی صورت کاملاً مشخص باشد، حداکثر برای 6 ماه اخیر (عکس با گذرنامه و ویزاهای قبلی یکی نباشد.)

 3. اصل و ترجمه شناسنامه (اصل و ترجمه شناسنامه سرپرست خانواده برای تمامی افراد الزامی است.)

  • تمامی شناسنامه‌ها علاوه بر ترجمه نیاز به تائید دادگستری و امور خارجه دارند.

 4. اصل گواهی حساب بانکی با مهر و امضا بانک فقط به زبان انگلیسی (زمان صدور گواهی حساب بانکی حداکثر یک هفته قبل از تاریخ تحویل مدارک به سفارت باشد و سایز پرینت بانکی A4 باشد.)

  • حساب‌های جاری: کارکرد سه ماه اخیر به زبان انگلیسی

  • گواهی تمکن به زبان انگلیسی برای سپرده های بانکی به همراه گردش سه ماهه سود به زبان انگلیسی از طرف بانک همراه با مهر شعبه و امضا بانک

  • ارائه همزمان گواهی تمکن و کارکرد حساب سه ماهه الزامی است.

  • باید حداقل موجودی حساب یا سپرده برای هر نفر 50,000,000 تومان باشد.

 5. اصل و ترجمه سند مالکیت

 6. اصل و ترجمه مدارک شغلی اصل و ترجمه مدارک شغلی:

  • پزشکان: پروانه مطب یا حکم کارگزینی به همراه سه فیش آخر حقوق از محل کار، پروانه دائم پزشکی، کارت نظام پزشکی
  • وکلا: پروانه وکالت
  • مشاغل دولتی: حکم کارگزینی یا نامه از سازمان مربوطه با ذکر مدت اشتغال، سمت و میزان حقوق دریافتی و تاییدیه مرخصی، سه فیش آخر حقوقدریافتی و ذکر مرخصی بنا به تاریخ سفر (با تاریخ صدور کمتر از یک ماه) و سه فیش آخر حقوق
  • بازنشسته­‌ها: حکم بازنشستگی، سه فیش آخر حقوق
  • مشاغل غیردولتی: گواهی اشتغال به کار از شرکت مربوطه به همراه سه فیش آخر حقوق و سابقه بیمه تامین اجتماعی با مهر سازمان
  • در صورت خویش فرما بودن: جواز کسب / آخرین آگهی تغییرات
  • معلمان، اساتید و اعضاء هیئت علمی دانشگاه: اصل حکم کارگزینی یا گواهی اشتغال به کار به همراه سه فیش آخر حقوق
  • دانش آموزان، دانشجویان: اصل و ترجمه نامه اشتغال به تحصیل

   • برای دانش آموزانی که در سال تحصیلی قصد سفر دارند، علاوه بر نامه اشتغال به تحصیل، ارائه اصل و ترجمه رضایت‌­نامه کتبی از مدیریت مدرسه با ذکر تاریخ سفر الزامی است.

 7. برای فرزندان زیر 18 سال که بدون همراهی والدین یا با یکی از آن‌ها سفر می کنند رضایتنامه محضری الزامی است و نیاز به ترجمه به زبان انگلیسی دارد.

 8. اصل و ترجمه مدارک شغلی و مالی همسر برای خانم‌­های خانه‌­دار

  • تکمیل  فرم مشخصات فردی به صورت کامل و دقیق
  • حضور کلیه مسافرین جهت انگشت نگاری در مرکز انگشت نگاری VFS الزامی است.
  • اصل مدارک تا زمان بازگشت مسافر از سفر، نزد آژانس باقی می‌­ماند.
  • ضمانت­نامه بانکی حداقل به مبلغ 50,000,000 تومان و حداکثر به مبلغ  200,000,000 تومان به‌ازای هر فرد در وجه آژانس محل ثبت نام جهت تضمین بازگشت (حسن انجام تعهدات)
  • لازم بذکر است با توجه به مدارک ارائه شده و نظر سفارت ممکن است مدارک دیگری از مسافر در خواست گردد که تهیه و ارائه آنها جهت اخذ ویزا الزامی است.

نکات مهم در هنگام ثبت نام

قبل از تسویه حساب، نسبت به رزرو (آنلاین یا تلفنی) اقدام نمایید، در غیر این صورت مسئولیتی بر عهده ما نخواهد بود.

رزرو اولیه برای تورهای یک‌روزه حداکثر تا 48 ساعت و تورهای چندروزه حداکثر تا 72 ساعت دارای اعتبار می‌باشد، در محدوده مهلت یاد شده همسفران عزیز باید نسبت به پرداخت هزینه تور و ثبت‌نام قطعی اقدامات لازم را انجام دهند. آسانترین، مدرن‌ترین و البته روش پیشنهادی ما به شما پرداخت اینترنتی می‌باشد. با این حال، درصورت عدم دسترسی به پرداخت اینترنتی می‌توانید مبلغ را به حساب‌ زیر واریز نمایید:

نام بانک شماره حساب شماره کارت صاحب حساب
بانک پاسارگاد 282-8000-3142532-1 5022-2910-2874-0510 علینقی شجاعی

لطفا پس از واریز وجه با شماره‌ تلفن 41663000-021 تماس گرفته و شماره فیش واریزی را اعلام فرمائید. و یا شماره پیگیری را به همین شماره پیامک نمایید.

پس از واریز وجه تور و ثبت‌نام قطعی توسط همسفران، بصورت خودکار یک نسخه از قرارداد تور در دفتر تهیه و بایگانی می‌گردد. در صورت نیاز، مسافر یا نماینده مسافران می‌تواند با مراجعه به دفتر آن را دریافت کند. هایپرشیا از تحویل قرارداد به مسافران در هنگام اجرای تور معذور است. با توجه به محدودیت ظرفیت، اولویت با کسانی است که سریع‌تر نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند.

در صورت انصراف از سفر، جریمه کنسلی طبق شرایط مندرج در قرارداد رسمی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری محاسبه خواهد شد. برای مشاهده شرایط و جدول جریمه‌های کنسلی اینجا را کلیک کنید.

اجازه ثبت نام و یا رزرو اینترنتی برای این سفر وجود ندارد.
Copyright © 2020 Hipersia. All rights reserved.