تورهای طبیعت گردی هایپرشیا

خانه وبلاگ جاذبه‌ها جاذبه‌های دیدنی روستاها و تفرجگاه‌ها

[رای: 1 میانگین: 5.0/5]
لطفا امتیاز دهید!
یوش کجاست؟

یوش، روستایی است از توابع بخش بلده شهرستان نور در استان مازندران ایران. این روستا به این دلیل که محل تولد نیما یوشیج پدر شعر نو فارسی است، شهرت پیدا کرده است. روستای یوش در البرز مرکزی در میانه جاده‌ای آسفالته شرقی-غربی به طول ۱۱۰ کیلومتر که از چهل کیلومتری آمل در جاده هراز تا پل زنگوله در جاده کندوان کشیده شده است قرار دارد. این روستا از ییلاقات بسیار خوش آب و هوا بوده که دارای چهارده چشمه می‌باشد که کنار هر چشمه مسجدی کوچک برای نمازگزاران وجود دارد.

  • درباره یوش

یوش دارای باغ‌های زیبای گردو، فندق، گیلاس و زردآلو می‌باشد. اوزرود یکی از دو سرشاخه اصلی رود هراز از پایین دست و جنوب این روستا گذر می‌کند. این رود دشتی سرسبز، پر از درخت و باریک را ایجاد کرده است. از شواهد و قرائن موجود قدمت این روستا تا دوره ساسانیان حدس زده می‌شود که آتشکده رو به ویرانی کیا داود منسوب به آن دوران است. ناصرالدین شاه قاجار نیز برای تفریح و شکار در این روستا اقامت داشته است و از این روستا به عنوان مکانی مفرح و خرم نام برده است. اقتصاد این روستا از دامداری، باغداری و پرورش زنبور عسل می‌گذرد و محصولات عمده آن شیر، سرشیر، پنیر، کره، ماست، قره قوروت، گردو، زردآلو، گیلاس، فندق، سیب، آلو، لواشک و عسل می‌باشد.

برای مشاهده تور یک روزه یوش اینجا را کلیک نمایید.

  • سفرنامه تور

صبح زود به سمت جاده هراز حرکت می‌کنیم. بعد از صبحانه، مسیرمان را به‌سوی یوش و بلده ادامه می‌دهیم. طبیعت کوهستانی جاده یوش و بلده، زندگی روزمره شهری را از خاطرمان محو می‌کند. به تماشای خانه نیما یوشیج، پدر شعر نوین ایران می‌رویم و در ادامه راهمان را به سمت روستای کلاک بالا ادامه می‌دهیم. پس از ناهار، همسفران در صورت تمایل می‌توانند در طبیعت زیبای منطقه و در مسیر آزادکوه پیاده‌روی کنند. سپس به سمت جاده چالوس و تونل کندوان می‌رویم. عصرانه‌ای دل‌چسب در میان راه میل می‌کنیم و به سمت تهران بازمی‌گردیم.

 

  • فصول مناسب

بهار، تابستان و پاییز زمانی است که برای بازدید از این روستا مناسب است.

  • جاذبه‌های تور

طبیعت کوهستانی جاده یوش و بلده، خانه نیما یوشیج (پدر شعر نوین ایران)، گشت در روستای کلاک، دورنمای قله آزادکوه، پیاده‌روی در باغات کلاک و دامنه آزادکوه (شاهزاده کج گردن)

 برای مشاهده تور یک روزه یوش اینجا را کلیک نمایید.

محسن فاتحی 1400/03/17

 

اختصاصی: تهیه شده توسط واحد تولید محتوا در شرکت هایپرشیا
انتشار مطالب فوق تنها با ذکر مرجع به همراه لینک وب سایت هایپرشیا مجاز می‌باشد.
لطفا به حقوق هم احترام بگذاریم.

فرم ارسال نظرات
  • محمد کریمی
  • 1394/03/15, 16:05
  • 2 0
  • پاسخ

بهترین ماه برای بازدید از این منطقه چه ماهی از سال است؟

  • هایپرشیا
  • 1394/03/15, 16:05

اردیبهشت، یکی از بهترین ما‌ه‌هاست.

Copyright © 2021 Hipersia. All rights reserved.