تورهای طبیعت گردی هایپرشیا

خانه وبلاگ جاذبه‌ها جاذبه‌های دیدنی

[رای: 1 میانگین: 5/5]
لطفا امتیاز دهید!
دشت نمارستاق و آبشار دریوک کجاست؟

دشت نمارستاق از جمله ییلاق‌های بسیار پر‌طرفدار در فصل تابستان است. این منطقه به نوعی بهشت گمشده مازندران محسوب می‌شود.

نمارستاق نام منطقه‌ای کوهستانی در بخش لاریجان شهرستان آمل در استان مازندران ایران است. نمارستاق دارای آب و هوای بسیار خنک در فصل تابستان است و دارای موقعیت بسیار مناسب نسبت به بقیه روستاهای همجوار در کوهپایه دماوند است.

 

 

دشت و آبشار شیب‌دار کوهره دریوک در منطقه نمارستاق در 40 کیلومتری آمل از ییلاق‌های زیبای منطقه البرز می‌باشد که دارای مناظر بسیار دیدنی می‌باشد به عبارتی با پشت سر گذاشتن دو سوم جادۀ هزار در قلب منطقۀ البرز مرکزی، به محلی موسوم به دو راهی پنجاب می رسید. بعد ار حدود یک ساعت پیاده‌روی از روستای نمارستاق به دشت دریوک که دشتی کوچک ولی بسیار دیدنی است، و کمی پس از آن به آبشار دریوک می‌رسیم. یک دشت وسیع و با آبشاری بلند و کشیده با سنگلاخ‌هایی سخت که بلندترین آبشار زمینی ایران است طبیعتی زیبا برای گردشگران و کوه‌نوردان است. چشمه‌های آب معدنی و چهل چشمه و چشمه لهرا و دشت سفید از دیگر جاذبه‌های این منطقه می‌باشد. از دیگر منابع طبیعی این منطقه دشت بالایی و پایه کوهای آن است.

آبشار زیبای این منطقه در جنوب روستای نمار و در میان دره شرقی دریوک قرار دارد و حدود 100 متر ارتفاع دارد. مسیر فرعی نمار، مابین روستاهای هردورود و کهرود از قسمت غربی جاده هراز از محل سه راهی پنج آب جدا شده و از میان دره‌ای دیدنی و سرسبز به طول حدود 25 کیلومتر می‌گذرد.

برای مشاهده تورهای آبشار دریوک اینجا را کلیک نمایید.

 

  • زمان سفر برای بازدید از  دشت نمارستاق چه فصلی از سال است؟

زمان مناسب برای برای دیدن این ییلاق از ابتدای خرداد ماه تا ابتدای مهرماه است. هایپرشیا در این ماه‌ها تورهای مختلفی برای بازدید از این ییلاق دارد.

 

  • از چه مسیری به دیدن این ییلاق برویم؟

مسیر دسترسی به این ییلاق از جاده هراز، 40 کیلومتری جنوب آمل به سمت شرق و سپس طی کردن آسفالته با طول 18 کیلومتر تا روستای نمار است.

 

برای مشاهده تورهای آبشار دریوک اینجا را کلیک نمایید.

  •  برنامه پیشنهادی هایپرشیا برای سفر به دشت نمارستاق چیست؟

هایپرشیا برای بازدید از این منطقه سفری یک روزه پیشنهاد می‌کند.
صبح زود تهران را به سمت جاده هراز و پلور ادامه دهید. قبل از ظهر به روستای نمار می‌رسید و تا دشت زیبای دریوک کوه‌پیمایی خواهید کرد. در دل طبیعت استراحتی کنید و ناهار دل‌چسبی میل خواهیم کرد. آبشار پلکانی دریوک، جاذبه دیگری است که خواهید دید. سپس به دشت پوشیده از گل دریوک بازگردید. حوالی بعدازظهر به‌سوی روستای نمار و از آنجا به تهران حرکت کنید. طبق تجربه هایپرشیا قبل از ساعت 24 تهران خواهید بود.
محسن فاتحی 1400/01/25

 

اختصاصی: تهیه شده توسط واحد تولید محتوا در شرکت هایپرشیا
انتشار مطالب فوق تنها با ذکر مرجع به همراه لینک وب سایت هایپرشیا مجاز می‌باشد.
لطفا به حقوق هم احترام بگذاریم.

فرم ارسال نظرات
  • ناصریزدان پناه
  • 1396/05/24, 10:53
  • 0 0
  • پاسخ

سلام،
برای رفتن به باید از 40 کیلومتر مانده به آمل سمت چپ پنجاب 25 کیلومتر داخل فرعی به آبشار میرسیم. که اطلاعات شما از آمل نادرست میباشد.

  • هایپرشیا
  • 1396/06/23, 10:27

سلام دوست عزیز، ممنون از اطلاع رسانیتون.

Copyright © 2022 Hipersia. All rights reserved.