تورهای طبیعت گردی هایپرشیا

خانه وبلاگ جاذبه‌ها جاذبه‌های دیدنی طبیعی

[رای: 5 میانگین: 3.6/5]
لطفا امتیاز دهید!
اسالم کجاست؟

از نقاط‌ دیدنی این شهر می‌توان به پارک جنگلی گیسوم، ساحل گیسوم، جاده اسالم به خلخال، مسجد جامع ولیعصر (عج) و منزل جلال آل احمد و... اشاره نمود.

اسالم در غرب استان گیلان و در شهرستان تالش واقع شده است که از شمال با شهر تالش و از جنوب با پارک جنگلی گیسوم همسایه است. همچنین این شهر از غرب به شهرستان خلخال و از طرف شرق به دریای خزر محدود است. جمعیت این شهر حدود 4۰ هزار نفر است و مردم آن به زبان تالشی و ترکی حرف می‌زنند و از محصولات این شهر می‌توان به گلیم، سفال، محصولات دامی، چوب و کاغذ اشاره کرد.

عبور رود ناورود از میان شهر که از ارتفاعات این منطقه سرچشمه می‌گیرید و در انتهای راهش به دریای خزر می‌ریزد، اسالم را به دو قسمت تقسیم می‌کند.

از نقاط دیدنی این شهر می‌توان به پارک جنگلی گیسوم، ساحل گیسوم، جاده اسالم به خلخال، مسجد جامع ولیعصر (عج) و منزل جلال آل احمد و... اشاره نمود. 

 

اسالم کجاست؟

 

 • چرا اسالم خاص است؟
  چیزی که شهر اسالم را خاص و دیدنی کرده است، جاده زیبای اسالم به خلخال است که از دل جنگلی انبوه و زیبا می‌گذرد و به همین خاطر است که به آن بهشت ایران می‌گویند. شاید کمترگردشگری که به جاده اسالم می رود، بداند که بخشــی از طبیعت زیبای آن لوکیشــن فیلم پرهزینــه حضرت ســلیمان بود تا شهر مشهور اورشلیم را به بیننده نشان بدهد. جنگل‌هاى انبوه مســیر اسالم به دشت‌هاى سرسبز و ییلاقى در خلخال، واقع در اســتان اردبیل منتهى مى‌شوند. روســتاهاى مسیر چسبیده به هم هســتند، به طوری که گاهى متوجه اتمام و شروع روستاها نمی‌شوید. دِه خرج گل چسبیده به اسالم است.

 

اسالم کجاست؟

 

 • فاصله اسالم تا دریا:
  نزدیکترین ساحل به شهر اسالم، ساحل گیسوم است که در پنج کیلومتری این شهر قرار دارد. برای رسیدن به این ساحل باید از جاده اسالم وارد جاده رشت-آستارا شد و از آنجا وارد جاده ساحل گیسوم شد که مسافتی حدود 20 کیلومتر را باید طی کرد.

 

اسالم کجاست؟

 

 • روستاهای اسالم
  وقتی وارد جاده اسالم به خلخال می‌شوید، روستاهایی زیاد به چشم می‌خورد که بسیار به هم نزدیک اند و مسیر دسترسی آنها با تابلو نشان داده شده است. از روستاهای این منطقه می‌توان به روستای ناو و لاکه تاشون اشاره کرد که در دل دشتها شکل گرفته‌اند و طمع خاصی از زندگی را به شما می‌دهد. اگر قصد اقامت در این منطقه را داشته باشید می‌توانید از برخی روستاییان خانه محلی اجاره کنید.

 

اسالم کجاست؟

 

 • برای دیدن اسالم کی سفر کنیم؟
  بهترین زمان برای لذت بردن از زیبایی‌های اسالم فصول بهار و تابستان تا اواسط پاییز است.

 

اسالم کجاست؟

 

 • چگونه به اسالم برویم؟
  اگر از تهران قصد سفر به اسالم را دارید باید از طریق جاده رشت و عبور از شهرهای منجیل و رودبار وارد جاده فومن بشوید و پس از عبور از شهرهای صومعه سرا و پونل مسیر را به سمت آستارا ادامه تا به شهر اسالم برسید که در مجموع حدود 400 کیلومتر را باید طی کرد.

  ولی اگر در اردبیل بودید، سفرتان را از شهر خلخال در شهرستان خلخال آغاز کنید و پس وارد شدن در جاده زیبای خلخال به اسالم، حدود 70 کیلومتر را تا رسیدن به این شهر باید طی کنید.

 

 

نسخه انگلیسی این صفحه: Asalem to khalkhal road

رزرو اقامتگاه بوم‌گردی در اسالم

 

 

1401/01/30

 
فرم ارسال نظرات
 • محمود مصباحی
 • 1398/04/01, 22:09
 • 3 0
 • پاسخ

سلام از راهنمایی شما استفاده کردم. اگه ممکنه بفرمایید بهترین محل برای اقامت یک یا دو شب در این مسیر بعد از رشت کجاست و رستوران مناسب هم از نظر کیفی و هم کمی کجا مناسب است؟

 • هایپرشیا
 • 1398/04/04, 09:24

دوست عزیز سلام،
لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در قسمت تورهای داخلی تماس حاصل نمایید.
شماره تماس: 44613000-021

Copyright © 2022 Hipersia. All rights reserved.